صفحه اصلی بلاگ معرفی بهترین مانگا های ژانر اکشن

معرفی بهترین مانگا های ژانر اکشن

در این مقاله قصد داریم تا چندتا از بهترین مانگا اکشن را معرفی کنیم.

ژانر اکشن یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین ژانرهای موجود در فیلم، تلویزیون، مانگا، مانهوا، کمیک و ادبیات است. این ژانر شامل صحنه‌ها و سکانس‌هایی از اکشن، هیجان و ماجراجویی است که بیشتر بر روی تعقیب و گریز، مبارزات، جنگ‌ها، وضعیت‌های پرتنش، و شخصیت‌های قهرمانانه تمرکز دارد.

بهترین مانگاهای اکشن

با توجه به محبوب و پرطرفدار بودن ژانر اکشن، آثار بسیاری وجود دارند که ممکن است از دیدگاه مخاطبین بهتر باشد. به همین منظور تنها آثار بسیار محبوب در این مقاله اشاره می‌شود.

پوستر مانگا وان پیس

1- مانگا One Piece ‍~ وان پیس

معرفی مانگای One Piece

مانگای One Piece یک مجموعه مانگای ژاپنی است که توسط اییچیرو اودا نوشته و ترسیم شده است. این مانگا به زبان‌های مختلف ترجمه شده و یک فرانچایز چند رسانه‌ای قابل توجه از جمله سریال‌های تلویزیونی انیمیشنی و لایو اکشن، فیلم‌ها، بازی‌های ویدئویی و محصولات موسیقی و لوازم جانبی را زاده شده است.

خلاصه داستان

داستان One Piece دنبال ماجراهای پسر نوجوان و کاپیتان دزد دریایی به نام “مانکی دی. لوفی” است که پس از اتفاقی خوردن میوه‌ای ماورایی، بدنش ویژگی‌های لاستیکی پیدا کرد. لافی به همراه خدمه‌ی خود، نامزد Straw Hats، در دنیای اقیانوس‌ها سفر می‌کند تا گنجی اسطوره‌ای به نام One Piece را پیدا کند.

دستاوردهای مانگا

  • میزان فروش: مانگای One Piece تا سال 2024 بیش از 1000 فصل داشته و 108 جلد tankōbon (هر کدام شامل 10 تا 12 فصل) منتشر شده است. این مانگا به عنوان 22امین مانگای بلند ترین براساس تعداد جلدها شناخته می‌شود.
  • ترجمه به زبان انگلیسی: ترجمه به زبان انگلیسی One Piece توسط شرکت Viz Media در شمال آمریکا آغاز شد. از سال 2002، Viz Media فصل‌های One Piece را در شونن جامپ دیجیتال همزمان با ژاپن منتشر می‌کند.
  • محتوای چند رسانه‌ای: One Piece به عنوان یک فرانچایز چند رسانه‌ای موفق شناخته شده است که شامل سریال‌های تلویزیونی انیمیشنی و لایو اکشن، فیلم‌ها، بازی‌های ویدئویی و محصولات موسیقی و لوازم جانبی می‌شود.

با توجه به داستان پرهیجان و ماجراجویانه، همچنین موفقیت فروش و ترجمه‌ی گسترده‌ای که One Piece در سراسر جهان داشته است، این مانگا به عنوان یکی از محبوب‌ترین و مانگای پرفروش تاریخ شناخته می‌شود.

مطالعه و دانلود مانگا One Piece با ترجمه فارسی

پوستر مانگا ناروتو

2- مانگا Naruto ‍~ ناروتو

یک نگاه کلی به مانگای ناروتو

مانگای ناروتو یکی از معروف‌ترین و پرفروش‌ترین سری‌های مانگا در تاریخ است که توسط ماساشی کیشیموتو نوشته و توسط او به تصویر کشیده شده است. این سری داستانی درباره ناروتو اوزوماکی، یک نینجای جوان است که به دنبال شناخت و ترغیب هم‌راستایان خود است و رویای تبدیل شدن به هوکاگه (رهبر روستایش) را دنبال می‌کند.

داستان

  • بخش اول (Part I): داستان زندگی ناروتو در سال‌های پیش از نوجوانی او را روایت می‌کند، از زمانی که نه‌دم‌دم (موجودی خرافی) به روستای مخفی کونوها حمله کرده و ناروتو به عنوان میزبان این موجود تسخیری در او نشانه‌گذاری شده است، تا زمانی که او به همراه تیم ۷ خود به ماجراجویی‌های مختلفی در سفر می‌روند.
  • بخش دوم (Part II): در این بخش، پس از دوره‌ای از آموزش و آماده‌سازی، ناروتو و تیمش با چالش‌ها و تهدیدهای جدیدی روبه‌رو می‌شوند، از جمله مبارزه با گروهی به نام آکاتسوکی و تلاش برای پیدا کردن دوست و هم‌تیم سابق خود، ساسوکه اوچیها.

ارزیابی‌ها و موفقیت

مانگای ناروتو به یکی از پرفروش‌ترین سری‌های مانگا در جهان تبدیل شده است و از نظر نقدی نیز تحسین‌برانگیز بوده است. ارزیابان از توسعه شخصیت‌ها، داستان‌ها و صحنه‌های اکشن این مانگا تعریف کرده‌اند.

توسعه و ایجاد مانگا

ماساشی کیشیموتو در ساخت این مانگا از تأثیرات سایر سری‌های مانگا شونن الهام گرفته است و سعی کرده است شخصیت‌های منحصر به فردی را ایجاد کند. او در این مانگا از انواع گوناگونی از ژانرها و ایده‌های فرهنگی ژاپنی استفاده کرده است.

مانگای ناروتو با موفقیت‌های عظیمی همراه بوده است و تاکنون به انیمه، فیلم‌های انیمیشنی، بازی‌های ویدئویی و دیگر محصولات فرعی گسترش یافته است. این سری با ترجمه‌های مختلف به زبان‌های جهان عرضه شده و در بسیاری از کشورها و مناطق جهان محبوبیت دارد.

مطالعه و دانلود مانگا Naruto با ترجمه فارسی

مانگا اتک اف تایتان

3- مانگا Attack on Titan (Shingeki no Kyojin) ‍~ اتک آن تایتان

مانگای “Attack on Titan” یک سری مانگای ژاپنی است که توسط هاجیمه ایسایاما نوشته و تصویرسازی شده است. این مانگا در دنیایی جایی اتفاق می‌افتد که انسان‌ها باید در شهرهایی که توسط سه دیوار بزرگ احاطه شده‌اند زندگی کنند تا از غول‌های عظیم که به آن‌ها تایتان می‌گویند و انسان‌ها را می‌خورند، محافظت شوند.

خلاصه داستان

داستان مانگای “Attack on Titan” دنباله‌های حمله تایتان به شهرک‌های انسانی و نبرد انسان‌ها برای زنده ماندن در مقابل آن‌ها را دنبال می‌کند. ارن ییگر، شخصیت اصلی داستان، بعد از اینکه مادرش توسط یک تایتان میان‌انداز خورده و کشته می‌شود، به خودش قسم می‌خورد که تمام تایتان‌ها را نابود کند. او به همراه دوستان دوران کودکی‌اش، میکاسا اکرمن و آرمین آرلرت، به ارتش می‌پیوندد تا این هدف را دنبال کند.

دستاوردها و موفقیت‌ها

“Attack on Titan” یکی از موفق‌ترین و پرفروش‌ترین مانگاهای تاریخ است. تا نوامبر 2023، بیش از 140 میلیون نسخه از این مانگا در جریان بوده‌اند، که آن را یکی از پرفروش‌ترین مانگاهای تمام اعصار می‌کند. این سری مانگا نیز چندین جایزه را به دست آورده است، از جمله جایزه مانگای کودانشا، جایزه اتیلیو میشلوتسی و جایزه هاروی.

با توجه به جوایز و موفقیت‌های بی‌شماری که “Attack on Titan” به دست آورده است، این مانگا به عنوان یکی از محبوب‌ترین و البته پرفروش‌ترین آثار در دنیای مانگا شناخته می‌شود.

مطالعه و دانلود مانگا Shingeki no Kyojin با ترجمه فارسی

مانگا مای هیرو اکادمیا

4- مانگا My Hero Academia (Boku no Hero Academia) ~ مای هیرو اکادمیا

معرفی عمومی

“My Hero Academia” (به ژاپنی: 僕のヒーローアカデミア) یک مانگای ژاپنی است که توسط کوهی هوریکوشی نوشته و تصویرگری شده است. این مانگا از ژوپن هفتگی شونن جامپ از ژوئیه 2014 به سریال درآمده است. داستان در یک دنیا با قدرت‌های فوق‌العاده (به نام “کوییک”) که رایج شده‌اند، اتفاق می‌افتد و داستان پسری به نام ایزوکو میدوریا را دنبال می‌کند که بدون قدرتی به دنیا آمده است، اما همچنان رویای تبدیل شدن به یک ابرقهرمان دارد.

خلاصه داستان

این سریال داستان ایزوکو میدوریا را دنبال می‌کند که به عنوان یک پسر بدون قدرت به دنیا آمده است. با این وجود، او رویای تبدیل شدن به یک ابرقهرمان را دارد. پس از ملاقات با آیدولش، ال مایت که بزرگترین قهرمان جهان است، ایزوکو توسط ال مایت برگزیده می‌شود تا قدرت “یکی برای همه” را به ارث ببرد و جانشین او شود. ایزوکو در نهایت به دبیرستان بسیار معتبری برای ابرقهرمانان در دوره آموزشی می‌پیوندد و همراه با دوست کودکی‌اش کاتسوکی باکوگو، تلاش می‌کند تا خودش را بهبود بخشد.

دستاوردها

“My Hero Academia” به عنوان یکی از مانگاهای پرفروش تاریخ شناخته شده است. تا آوریل 2024، این مانگا بیش از 100 میلیون نسخه در گردش داشته و به عنوان یکی از پرفروش‌ترین مانگاهای تاریخ شناخته شده است. این مانگا از نظر انتقادی نیز مورد استقبال قرار گرفته و برای هنر، شخصیت‌ها، داستان‌گویی، صحنه‌های اکشن و استفاده از ارجاعات فرهنگ عمومی به کمیک‌های ابرقهرمانی غربی تحسین شده است.

مطالعه و دانلود مانگا Boku no Hero Academia با ترجمه فارسی

مانگا وان پانچ من

5- مانگا One Punch-Man ~ وان پانچ من

یک نگاه کلی به مانگای One Punch-Man

“One-Punch Man” (وان پانچ من) یک مانگا سوپرقهرمانی ژاپنی است که توسط One ایجاد شده است. داستان این مانگا درباره یک قهرمان به نام سایتاما است که به دلیل توانایی خاص خود که می‌تواند هر دشمنی را با یک ضربه شکست دهد، از کمبود چالش‌ها خسته شده است. وان نسخه اولیه وب‌کمیک مانگا را در اوایل سال 2009 نوشت.

نسخه دیجیتال مانگای بازسازی شده، به تصویر کشیده شده توسط Yusuke Murata، در سال 2012 با شروع انتشار در وب‌سایت Tonari no Young Jump شرکت شوئیشا آغاز شد. فصل‌های آن به صورت دوره‌ای جمع‌آوری و در جلد‌های tankōbon منتشر می‌شوند. تا مارس 2024، 30 جلد از این مانگا منتشر شده است.

داستان

در دنیایی که هیولاها و نقشه‌های شرورانه‌ای توسط ابرقهرمان‌ها مورد حمله قرار می‌گیرند، میلیونر Agoni انجمن قهرمان‌ها را ایجاد می‌کند که ابرقهرمان‌ها را استخدام می‌کند تا با شرارت مبارزه کنند. سایتاما، یک قهرمان بی‌تبصره، از شهر Z می‌آید و اقدامات قهرمانانه را به عنوان یک سرگرمی انجام می‌دهد. او سه سال است که به اندازه کافی تمرین کرده تا بتواند با یک ضربه هر دشمنی را شکست دهد، اما قدرت بی‌همتا‌ای که دارد او را از بی‌چالشی خسته کرده است. او به زور یک منتور ناخواسته برای ژنوس، یک سایبورگ که دنبال انتقام از یک سایبورگ دیگری است که خانواده اش را کشته و شهر زادگاهش را نابود کرده است، تبدیل می‌شود پس از اینکه سایتاما هیولای Mosquito Girl را که ژنوس را شکست داده بود، شکست می‌دهد.

ارزیابی‌ها و موفقیت

مانگای One-Punch Man تاکنون به عنوان یکی از مانگاهای پرفروش تاریخ به شمار می‌رود. تا آوریل 2020، بیش از 30 میلیون نسخه از این مانگا در سراسر جهان فروخته شده است. علاوه بر این، مانگای One-Punch Man در نظرسنجی‌ها و جوایز مختلف نیز از جمله “جایزه سوگوی ژاپن” و “جایزه مانگا بارسلونا” برنده شده است. این مانگا با انتشار در شماره‌های نشریه Weekly Shonen Jump مورد توجه قرار گرفته و سریال انیمه آن نیز با استقبال بسیار خوبی مواجه شده است.

داستان One-Punch Man یک داستان ابرقهرمانی منحصر به فرد است که با استقبال فراوانی از سوی انجمن‌های مانگا و انیمه روبرو شده است. این مانگا با موفقیت به‌عنوان یکی از پرفروش‌ترین مانگاهای تاریخ شناخته شده و با استقبال خوب مخاطبان مواجه شده است.

مطالعه و دانلود مانگا One Punch-Man با ترجمه فارسی

نظر خودتون رو بنویسین:

لطفا برای دریافت اخرین اطلاع‌رسانی‌ها در چنل تلگرام مگزینو عضو شوید!
+

You cannot copy content of this page